logo
×
js

Přehled událostí Bernartické heligónky

Sobota 26.02.2022

11. ročník Bernartické heligónky 2022

BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2022 Bernartice (okres Písek) - srdečná pozvánka na 11. úžasné a přátelské setkání heligónkářů BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2022 aneb "S písničkou jde všechno lépe". Začátek je tradičně ve 14:00 hodin v bernartické sokolovně. Heligónkářská liga a Městys Bernartice srdečně zvou všechny příznivce heligónek a milovníky hezké české písničky na 11. BERNARTICKOU HELIGÓNKU 2022, což je úžasné a přátelské setkání heligónkářů v sokolovně Bernartice s podtitulem "S písničkou jde všechno lépe". Tato jedinečná kulturní akce se koná v sobotu 26. února 2022, začátek ve 14:00 hodin. Určitě se při tomto hudebně-zábavném pořadu nebudete nudit!

fotky
fotky

Neděle 01.03.2020

Ohlédnutí za 9. ročníkem Bernartické heligónky 2020

Bernartice (okres Písek) - ohlédnutí za 9. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY 2020, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky. V sobotu 29. února 2020 se konal již 9. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2020" v Bernarticích (okres Písek). Začátek pořadu byl naplánovaný ve 14:00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny krásné muziky. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý, jako vždy. Letošní ročník nabídl účast celkem jedenácti skvělých heligónkářských interpretů jednotlivců, dvojic a vícečlenných uskupení včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška, která celý festival zahájila. K tanci, zpěvu a dobré pohodě hráli od srdce po celé odpoledne všichni účinkující muzikanti. Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ o nejpozoruhodnějšího účinkujícího heligónkáře získalo úžasné heligónkářské duo Veselé heligonky z Tábora, jmenovitě Bohumil Šmejkal a Jaroslava Basíková, druhé místo obsadil skvostný Ladislav Kofroň z Milevska a třetí místo obsadila výborná kapela Heligonky z Vysočiny kapelníka Františka Havla. Celý průběh hudebního pořadu slovem provázela moderátorka Jana Filinová. Asi uprostřed hudebně-zábavného pořadu proběhlo slosování diváckých vstupenek, kdy šťastní výherci získali zajímavé hudební nosiče a kalendáře od heligónkářské ligy. Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět ukázali, že lidová hudba může nabídnout nezapomenutelné zážitky v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké uznání za podporu této kulturní akce patří všem partnerům: Městys Bernartice, Heligónkářská liga a restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová. Moc si vážíme spolupráce našich milých mediálních partnerů: Český rozhlas České Budějovice, Písecký deník, Milevské noviny, webové stránky heligónkářské ligy umuzikantu.cz a Bernartic bernartice.cz a dalším. Všechny milovníky tohoto žánru již nyní srdečně zveme na jubilejní 10. ročník tohoto heligónkářského festivalu, který se bude konat v sobotu 27. února 2021 v Sokolovně Bernartice. Mimořádné poděkování si zaslouží věrní příznivci našich heligónkářských a harmonikářských pořadů. Na další setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou se těší všichni pořadatelé i účinkující. Aktuální informace a fotografie naleznete na stránkách Heligónkářské ligy www.umuzikantu.cz

fotky
fotky
fotky

Sobota 29.02.2020

BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2020

Sokolovna Bernartice (okres Písek) - srdečná pozvánka na 9. tradiční, přátelské a úžasné setkání heligónkářů BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2020 aneb "S písničkou jde všechno lépe", začátek ve 14:00 hodin. Heligónkářská liga a Městys Bernartice srdečně zvou všechny příznivce heligónek, harmonik a milovníky hezké české písničky na 9. BERNARTICKOU HELIGÓNKU 2020, což je tradiční, přátelské a úžasné setkání heligónkářů v sokolovně Bernartice s podtitulem "S písničkou jde všechno lépe". Tato jedinečná kulturní akce se koná v sobotu 29. února 2020, začátek ve 14:00 hodin. Určitě se při tomto hudebně-zábavném pořadu nebudete nudit! O dobrou pohodu se postarají vystupující heligónkáři jednotlivci, různé heligónkářské a harmonikářské skupinky, Heligonky z Vysočiny a temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, která symbolicky pokřtí svoje nové CDéčko s názvem „Hezky zvesela“. Celým průběhem hudebně-zábavného pořadu bude provázet skvělá moderátorka Jana Filinová a ozvučení zajistíme profesionální aparaturou včetně zvukaře. Báječné občerstvení a pivo jako křen obstará restaurace Sokolovna Bernartice Anna Suchanová. Pro umocnění kulturního zážitku všech přítomných posluchačů se uskuteční divácká soutěž "cena sympatie" o nejpozoruhodnějšího vystupujícího heligónkáře a slosování vstupenek o zajímavé zvukové nosiče od Heligónkářské ligy. Je připraveno mnoho dárků!! Je možné využít předprodej vstupenek v obecní knihovně a místním kulturním středisku v Bernarticích, podrobné informace všem zájemcům sdělí Jaroslava Sušerová na telefonu 382 585 310. Další informace Vám ochotně poskytne Heligónkářská liga, konkrétně Josef Janoušek na telefonu 724 338 968. Přijďte se odreagovat, zazpívat, zatančit, nabrat novou sílu do všedních dnů a "nasát" báječnou atmosféru této tradiční kulturní akce. Na setkání s Vámi v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.

Sobota 23.02.2019

Srdečná pozvánka na 8. tradiční, přátelské a úžasné setkání heligónkářů BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2019 aneb "S písničkou jde všechno lépe", začátek ve 14.00 hodin.

Heligónkářská liga a Městys Bernartice srdečně zvou všechny příznivce heligónek a milovníky hezké české písničky na 8. BERNARTICKOU HELIGÓNKU 2019, což je tradiční, úžasné a přátelské setkání heligónkářů v sokolovně Bernartice s podtitulem "S písničkou jde všechno lépe". Tato jedinečná kulturní akce se koná v sobotu 23. února 2019, začátek ve 14.00 hodin. Určitě se při tomto zábavném pořadu nebudete nudit! O dobrou pohodu se postarají vystupující heligónkáři, heligónkářské skupinky, další jiná muzikantská uskupení s heligónkou včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. Celý průběh hudebně-zábavného pořadu uvádí zkušený moderátor a ozvučení je zajištěné profesionální aparaturou včetně zvukaře. Pro umocnění kulturního zážitku všech přítomných se uskuteční divácká soutěž "cena sympatie" o nejpozoruhodnějšího vystupujícího heligónkáře a slosování vstupenek o pěkné zvukové a obrazové nosiče od Heligónkářské ligy. Je připraveno mnoho dárků!! Předprodej vstupenek je zajištěný na obecní knihovně a místním kulturním středisku, podrobné informace Vám sdělí Jaroslava Sušerová na telefonu 382 585 310. Další informace Vám ochotně poskytne Heligónkářská liga, Josef Janoušek, tel. 724 338 968. Přijďte se odreagovat, zazpívat, zatančit, nabrat novou sílu do všedních dnů a "nasát" báječnou atmosféru této tradiční kulturní akce. Na setkání s Vámi v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.

Sobota 27.02.2016

Ohlédnutí za 5. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY 2016, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!

V sobotu 27. února 2016 se konal již 5. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2016" v Bernarticích (okres Písek). Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem patnácti heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic včetně temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. K tanci, zpěvu krásných písniček a dobré náladě hráli po celé odpoledne všichni účinkující! Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal skvostný Ondřej Římek ze Staňkova, druhé místo obsadila talentovaná a úžasná Kamila Nováková ze Záhoří u Písku a třetí místo obsadil skvělý Martin Stehlík z Tábora. Celý průběh hudebního pořadu slovem provázela moderátorka Jaroslava Převrátilová. Skoro na konci této kulturní akce byly vylosované tři vstupenky a šťastní výherci získali pěkné hudební nosiče od heligónkářské ligy. Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu: Městys Bernartice, Heligónkářská liga, restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová. Poděkování patří též mediálním partnerům: Český rozhlas České Budějovice, rádio Dechovka, Písecký deník, Milevské noviny, harmonikový server harmoniky.info a internetové stránky heligónkářské ligy a městyse Bernartice. Všechny milovníky tohoto žánru již nyní srdečně zveme na 6. ročník tohoto báječného setkání heligónkářů, které se bude konat v sobotu 25. února 2017 v Bernarticích. Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.

Sobota 28.02.2015

Ohlédnutí za 4. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY 2015, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!

V sobotu 28. února se konal již 4. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2015" v Bernarticích (okres Písek). Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl opravdu bohatý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem dvanácti heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic, asi v polovině programu bylo naplánované temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. K tanci a zpěvu krásných písniček hráli po celé odpoledne všichni účinkující! Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal Josef Lhotecký z Nemějic u Milevska, druhé místo obsadil Ondřej Římek ze Staňkova a třetí místo dvojice muzikantů Josef Špánek a Ladislav Kofroň z Milevska. Celý průběh hudebního pořadu provázela zkušená moderátorka Jana Filinová. Skoro na konci této kulturní akce byly vylosované tři vstupenky a šťastní výherci získali hudební nosiče od heligónkářské ligy. O pěkný závěr tohoto heligónkářského setkání se postaral vítěz divácké soutěže Josef Lhotecký, který zahrál svůj "vítězný" blok krásných písniček. Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu: Městys Bernartice, Heligónkářská liga, restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová. Poděkování patří též mediálním partnerům: Český rozhlas České Budějovice, rádio Dechovka, Písecký deník, Milevské noviny, heligónkářský server heligonky.cz a harmonikový server harmoniky.info, internetové stránky heligónkářské ligy a městyse Bernartice. Všechny milovníky tohoto žánru již nyní srdečně zveme na jubilejní 5. ročník, který se bude konat v sobotu 27. února 2016 v Bernarticích.

fotky
fotky
fotky