sobota 27.10.2018
Kulturní dům Hvožďany (okres Příbram) - srdečná pozvánka na jubilejní 20. ročník přátelského setkání heligónkářů TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2018, začátek v 16.00 hodin.
Srdečně zveme všechny milovníky hezké české písničky na tradiční a přátelský, v pořadí již 20. festival heligónkářů "Třemšínská heligónka 2018", který se koná v sobotu 27. října v Kulturním domě ve Hvožďanech (okres Příbram), začátek v 16.00 hodin.
Chceme, aby tato výjimečná hudební akce byla opět svátkem všech příznivců heligónek, senzační muziky a dobré zábavy. Třemšínská heligónka nabídne opět mnoho úžasných heligónkářů jednotlivců, heligónkářských skupin, dalších šikovných muzikantů a tradičně pořad okoření temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška.
Pro diváky bude připravena soutěž o nejpozoruhodnějšího heligónkáře s názvem "Cena sympatie" a je již pravidlem, že všechny divácké vstupenky jsou slosovatelné o pěkné dárky, kterými jsou hudební nosiče CD a DVD. Samozřejmostí této hudebně-zábavné kulturní akce je tanec od začátku pořadu, báječná atmosféra v sále, hodně jedinečné muziky a překvapení večera. Hvožďanská hospoda zajistí výborné občerstvení, profesionální servis a pivo jako křen!
Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu je zajištěný na pokladně OÚ ve Hvožďanech od 18.9.2018, rezervace vstupenek na tel. 318 696 227. Srdečně Vás zveme na jeden z nejlepších heligónkářských festivalů u nás.
Snahou všech pořadatelů je zajištění kvalitního a pozoruhodného programu, vytvoření krásného prostředí s přátelskou atmosférou pro spokojenost všech diváků a zúčastněných muzikantů.
Na přátelské setkání s hezkou českou písničkou ve Hvožďanech, v kraji pod Třemšínem, se těší všichni pořadatelé a účinkující.
zvětšit
Třemšínská heligónka ve Hvožďanech (okres Příbram)
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit

zvětšit mapu

Partneři Třemšínské heligónky 2018:
OBEC HVOŽĎANY
TRUHLÁŘSTVÍ PETR KAISER RS PALETY
PILÍK HSV+PSV s.r.o. CA OLIVER TOUR GAMBRINUS - oficiální pivo festivalu Třemšínská heligónka 2014
GAMBRINUS - oficiální pivo festivalu Třemšínská heligónka 2014 HVOŽĎANSKÁ HOSPODA
mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky
mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky
mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky
mediální partner Třemšínské heligónky mediální partner Třemšínské heligónky
24.10.2015
Hvožďany - ohlédnutí za 17. ročníkem TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2015, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 24. října 2015 se konal již 17. ročník setkání heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2015 ve Hvožďanech. Začátek tohoto tradičního festivalu byl v 16.00 hodin, kdy v kulturním domě zazněly první tóny Toulavé kapely Josefa Janouška, která tento program zahájila. Po úvodním proslovu moderátorů akce a přivítání všech přítomných paní starostkou Markétou Balkovou začala oficiální přehlídka účastníků setkání. Letos dorazilo do Hvožďan 19 úžasných heligónkářů, dvojic a kapel, kteří se postupně vystřídali na pódiu. Program byl tradičně bohatý, zajímavý a pestrý. Od začátku akce byl připravený taneční parket, během celého pořadu bylo možné tančit a samozřejmě zpívat.
Ocenění za první místo v divácké soutěži "cena sympatie" o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal skvělý Ondřej Římek ze Staňkova, (podle našeho názoru v současné době asi nejlepší heligónkář v Čechách), druhé místo letos obsadil všem dobře známý Karel Císař, člen známé a oblíbené jihočeské kapely Voraři a třetí místo obsadil jako v loňském roce úžasný Josef Lhotecký z Nemějic u Milevska.
Celý průběh hudebního pořadu slovem provázely milé moderátorky Jitka Štěpánová a Jaroslava Převrátilová, které letošní program Třemšínské heligónky opět zpestřily vtipnými kulturními vložkami na téma dobrý voják Švejk. V průběhu večera proběhl křest nové desky Toulavé kapely s názvem "Veselé švejkování & To chce klid". Svojí expozici krásných nových heligónek zde na třemšínském festivalu představil výrobce Karel Elicar ze Strašic.
Během večera byly vylosovány tři vstupenky, šťastní výherci získali pěkné hudební ceny od heligónkářské ligy, slevovou poukázku na zájezd dle vlastního výběru a roční předplatné časopisu o cestování Travel Focus od cestovní agentury Oliver Tour Březnice a dárky od obecního úřadu Hvožďany a pivovaru Velké Popovice.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši.
Velké poděkování patří také všem partnerům tohoto tradičního festivalu, kterými byli:
obec Hvožďany, Hvožďanská HOSPODA - Tomáš Žák, cestovní agentura OLIVER TOUR, firma Truhlářství PETR KAISER, firma RS palety Roman Studnička, firma Pilík HSV+PSV s.r.o., firma INVESSALES, spol. s r.o. ŠVEJK RESTAURANT Příbram, a pivovar Velkopopovický Kozel. Poděkování patří též mediálním partnerům: Českému rozhlasu České Budějovice, Českému rozhlasu Plzeň, rádiu Dechovka, Příbramskému deníku, Strakonickému deníku, týdeníku Periskop, měsíčníkům Třemšínské listy a Březnické noviny, zpravodaji Blatensko SOBě, zpravodajskému a publicistickému serveru Příbramsko.eu a internetovému portálu Harmoniky.info.
Všechny milovníky tohoto žánru srdečně zveme na 18. ročník setkání heligónkářů Třemšínská heligónka 2016, který se bude konat v sobotu 29.10.2016 v Kulturním domě ve Hvožďanech.
Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou ve Hvožďanech se těší všichni pořadatelé a účinkující.
Předprodej vstupenek od 15.9.2016 na pokladně OÚ ve Hvožďanech, rezervace vstupenek na tel. 318 696 227.

Fotografie ze XVII. ročníku Třemšínské heligónky 2015


25.10.2014
Hvožďany - ohlédnutí za 16. ročníkem TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2014, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 25. října se konal již 16. ročník setkání heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2014 ve Hvožďanech. Začátek tohoto tradičního festivalu byl v 16.00 hodin, kdy se v kulturním domě rozezněly první tóny v podání Toulavé kapely, která tento program zahájila. Po úvodním proslovu moderátorů akce a přivítání všech přítomných paní starostkou Markétou Balkovou byl začátek festivalu věnovaný vzpomínce na hvožďanského rodáka, muzikanta a posledního kapelníka slavné hvožďanské dechovky pana Jana Šefla. Po krátkém proslovu zazněl valčík Hvožďanské muziky.
Program byl tradičně bohatý, zajímavý a pestrý. Tento 16. ročník nabídl vystoupení celkem 20 heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic, kteří hráli k poslechu a tanci. Po přehlídce všech pozvaných účinkujících jako hřeb večera zahrála po pěti letech ve Hvožďanech kapela "Plzeňští heligónkáři" pod vedením kapelníka Josefa Davida.
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal skvělý Ondřej Římek ze Staňkova, druhé místo letos obsadilo oblíbené duo heligónkářů z Prahy Jaroslav Tuza a Miroslav Stančík, třetí místo obsadil úžasný Josef Lhotecký z Nemějic u Milevska.
Celý průběh hudebního pořadu slovem provázely milé moderátorky Jitka Štěpánová a Jana Filinová, které letošní program Třemšínské heligónky opět zpestřily malou vtipnou kulturní vložkou, tentokrát tanečním vystoupením francouzského výstředního tance Kankán s přednožováním, který se tančil převážně v kabaretech v Paříži ve čtvrti Montmartre.
Během večera byly vylosovány tři vstupenky, šťastní výherci získali pěkné hudební ceny od heligónkářské ligy, slevovou poukázku na zájezd dle vlastního výběru a roční předplatné časopisu o cestování Travel Focus od cestovní agentury Oliver Tour Březnice a dárky od obecního úřadu Hvožďany a pivovaru Gambrinus.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu, kterými byli:
obec Hvožďany, Pohostinství Hvožďany - Marcela Hlinková, cestovní agentura OLIVER TOUR, firma Truhlářství PETR KAISER, firma RS palety Roman Studnička, firma Pilík HSV+PSV s.r.o., firma INVESSALES, spol. s r.o. ŠVEJK RESTAURANT Příbram, a pivovar GAMBRINUS. Poděkování patří též mediálním partnerům: Českému rozhlasu České Budějovice, Českému rozhlasu Plzeň, rádiu Dechovka, Příbramskému deníku, Strakonickému deníku, týdeníku Periskop, měsíčníkům Třemšínské listy a Březnické noviny, zpravodaji Blatensko SOBě, internetovým portálům Heligonky.cz a Harmoniky.info.
Všechny milovníky tohoto žánru srdečně zveme na 17. ročník setkání heligónkářů Třemšínská heligónka 2015, který se bude konat v sobotu 24.10.2015 v Kulturním domě ve Hvožďanech.
Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou ve Hvožďanech se těší všichni pořadatelé a účinkující.
Předprodej vstupenek od 15.9.2015 na pokladně OÚ ve Hvožďanech a v kulturním klubu v Rožmitále pod Třemšínem, rezervace vstupenek na tel. 318 696 227.

Fotografie z XVI. ročníku Třemšínské heligónky 2014
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
25.10.2014

26.10.2013
Hvožďany - ohlédnutí za jubilejním 15. ročníkem TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2013, tradičním festivalem dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 26. října se konal již 15. ročník setkání heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2013 ve Hvožďanech. Začátek tohoto tradičního festivalu byl v 16.00 hodin, kdy se v kulturním domě rozezněly první tóny heligónek. Program byl opět bohatý a zajímavý. Tento 15. ročník nabídl vystoupení celkem 22 heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic, v pokročilejší době účinkovaly různé hudební skupinky. K tanci a volné zábavě zahrála Toulavá kapela.
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal Ondřej Římek z Pavlovska u Rokycan, druhé místo letos obsadili dva účinkující se shodným počtem diváckých hlasů Ludmila Koucká z Ondřejova a Ladislav Beran ze Slavičína a třetí místo obsadil Josef Lhotecký z Nemějic u Milevska. Celý průběh hudebního pořadu moderovaly Jitka Štěpánová a Jana Filinová. Během večera byly vylosovány tři vstupenky, šťastní výherci získali pěkné hudební ceny od heligónkářské ligy, slevovou poukázku na zájezd dle vlastního výběru a roční předplatné časopisu o cestování Travel Focus od cestovní agentury Oliver Tour Březnice a dárky od obecního úřadu Hvožďany. Zpestřením programu 15. Třemšínské heligonky byla expozice nových harmonik a heligónek firmy Karla Elicara ze Strašic. Muzikanti si mohli vyzkoušet tyto krásné hudební nástroje.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu, kterými byli:
obec Hvožďany, Pohostinství Hvožďany - Marcela Hlinková, cestovní agentura OLIVER TOUR, firma Truhlářství PETR KAISER, firma RS palety Roman Studnička, firma MDG Servis s.r.o., a pivovar GAMBRINUS. Poděkování patří též mediálním partnerům: Českému rozhlasu České Budějovice, Českému rozhlasu Plzeň, rádiu Dechovka, Příbramskému deníku, Strakonickému deníku, týdeníku Periskop, měsíčníkům Třemšínské listy a Březnické noviny, zpravodaji Blatensko SOBě, internetovému portálu Czech region příbramsko.eu a internetovému portálu Heligonky.cz.
Všechny milovníky tohoto žánru srdečně zveme na 16. ročník setkání heligónkářů Třemšínská heligónka 2014, který se bude konat v sobotu 25.10.2014 v Kulturním domě ve Hvožďanech.
Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou ve Hvožďanech se těší všichni pořadatelé.
Předprodej vstupenek od 15.9.2014 na pokladně OÚ ve Hvožďanech a v kulturním klubu v Rožmitále pod Třemšínem, rezervace vstupenek na tel. 318 696 227.

Fotografie z XV. ročníku Třemšínské heligónky 2013
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
26.10.2013

27.10.2012
Hvožďany - ohlédnutí za 14. festivalem TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2012, tradiční festival dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 27. října se konal již 14. ročník setkání heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2012 ve Hvožďanech. Začátek tohoto tradičního festivalu byl v 16.00 hodin, kdy se v kulturním domě rozezněly první tóny heligónek. Program byl opravdu bohatý a zajímavý. Tento 14. ročník nabídl vystoupení celkem 20 heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic, v pokročilejší době účinkovaly různé hudební skupinky. K tanci a volné zábavě zahrála Toulavá kapela.
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal Ladislav Beran ze Slavičína, druhé místo obsadil Václav Krajíček ze Zbirohu a třetí místo František Zeman z Podhory u Rožmitálu pod Třemšínem. Celý průběh hudebního pořadu moderovaly Jitka Štěpánová a Jana Filinová. Během večera byly vylosovány tři vstupenky, šťastní výherci získali pěkné hudební ceny od heligónkářské ligy, slevovou poukázku na zájezd dle vlastního výběru a roční předplatné časopisu o cestování Travel Focus od cestovní agentury Oliver Tour Březnice a dárky od obecního úřadu Hvožďany. Zpestřením celého programu 14. Třemšínské heligonky byla také expozice firmy Roland. Tato firma ve Hvožďanech vystavila digitální V-Akordeony Roland a první digitální heligónku na světě Roland FR-18d. Na vývoji tohoto nástroje spolupracovali též umělci z České republiky. Muzikanti si nezávazně mohli vyzkoušet tyto unikátní hudební nástroje.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu, kterými byli:
obec Hvožďany, Pohostinství Hvožďany - Marcela Hlinková, cestovní agentura OLIVER TOUR, firma Truhlářství PETR KAISER, a pivovar GAMBRINUS. Poděkování patří též mediálním partnerům: Českému rozhlasu České Budějovice, Českému rozhlasu Plzeň, rádiu Blaník, rádiu Dechovka, Příbramskému deníku, týdeníku Periskop, měsíčníkům Třemšínské listy a Březnické noviny, zpravodaji Blatensko SOBě, měsíčníku města Spálené Poříčí Spálenopoříčský zpavodaj, internetovému portálu Czech region příbramsko.eu a internetovému portálu Heligonky.cz.

Fotografie ze XIV. ročníku Třemšínské heligónky 2012
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit
27.10.2012

22.10.2011
Hvožďany - ohlédnutí za 13. festivalem TŘEMŠÍNSKÁ HELIGÓNKA 2011, setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou!!
Ve Hvožďanech zněla dechovka a heligónky.
V sobotu 22. října se konal již 13. ročník setkání heligónkářů s názvem Třemšínská heligónka 2011 ve Hvožďanech (okres Příbram). Začátek tohoto tradičního festivalu byl v 16:00 hodin, kdy se v kulturním domě rozezněly první tóny heligónek. Program byl opravdu bohatý a zajímavý. Letošní ročník nabídl vystoupení celkem 25 různých heligónkářských interpretů (jednotlivců nebo dvojic), v pokročilejší době účinkovaly různé hudební skupinky. K tanci a volné zábavě zahrála Toulavá kapela Josefa Janouška.
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal Ondřej Maťko ze Stránčic, druhé místo obsadil Václav Krajíček ze Zbirohu a třetí místo sourozenci Pospíšilovi ze Šťáhlav. Celý průběh hudebního pořadu moderovaly Jitka Štěpánová a Jana Filinová. Během večera byly slosovány tři vstupenky, šťastní výherci získali pěkné hudební nosiče od pořadatelů, slevovou poukázku na zájezd od CA Oliver Tour Březnice a dárky od obecního úřadu Hvožďany.
V rámci doprovodného programu se v pátek 28.10.2011 konala taneční zábava s nejstarší jihočeskou dechovkou Babouci kapelníka Petra Shýbala (video ukázka). Obě kulturní akce měly velký ohlas u přítomných diváků, v kulturním domě byla po oba dny skvělá atmosféra.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka a dechová hudba mohou nabídnout mnohé dobré v této přetechnizované době a hlavně dokážou pohladit člověka na duši.
Velké poděkování za spolupráci patří všem partnerům tohoto festivalu, kterými byli:
obec Hvožďany, pohostinství Hvožďany Marcela Hlinková, firma Truhlářství PETR KAISER, cestovní agentura OLIVER TOUR, pivovar GAMBRINUS a mediálním partnerům: Českému rozhlasu České Budějovice, Českému rozhlasu Plzeň, rádiu Dechovka, rádiu Blaník, internetovému portálu Czech region příbramsko.eu, Příbramskému deníku, Strakonickému deníku, Plzeňskému deníku, Rokycanskému deníku, týdeníku Periskop, zpravodaji Blatensko SOBě, měsíčníkům Třemšínské listy a Březnické noviny.

Fotografie z XIII. ročníku Třemšínské heligónky 2011
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
22.10.2011


Fotografie - doprovodný program Třemšínské heligónky 2009, taneční zábava s nejstarší jihočeskou dechovkou BABOUCI
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
30.10.2009


Fotografie z XI. ročníku Třemšínské heligónky 2009
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
31.10.2009