BERNARTICKÁ HELIGÓNKA v Bernarticích (okres Písek)
sobota 23.02.2019
Sokolovna Bernartice (okres Písek) - srdečná pozvánka na 8. tradiční, přátelské a úžasné setkání heligónkářů BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2019 aneb "S písničkou jde všechno lépe", začátek ve 14.00 hodin.
Heligónkářská liga a Městys Bernartice srdečně zvou všechny příznivce heligónek a milovníky hezké české písničky na 8. BERNARTICKOU HELIGÓNKU 2019, což je tradiční, úžasné a přátelské setkání heligónkářů v sokolovně Bernartice s podtitulem "S písničkou jde všechno lépe". Tato jedinečná kulturní akce se koná v sobotu 23. února 2019, začátek ve 14.00 hodin. Určitě se při tomto zábavném pořadu nebudete nudit!
O dobrou pohodu se postarají vystupující heligónkáři, heligónkářské skupinky, další jiná muzikantská uskupení s heligónkou včetně temperamentního vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. Celý průběh hudebně-zábavného pořadu uvádí zkušený moderátor a ozvučení je zajištěné profesionální aparaturou včetně zvukaře. Pro umocnění kulturního zážitku všech přítomných se uskuteční divácká soutěž "cena sympatie" o nejpozoruhodnějšího vystupujícího heligónkáře a slosování vstupenek o pěkné zvukové a obrazové nosiče od Heligónkářské ligy. Je připraveno mnoho dárků!!
Předprodej vstupenek je zajištěný na obecní knihovně a místním kulturním středisku, podrobné informace Vám sdělí Jaroslava Sušerová na telefonu 382 585 310. Další informace Vám ochotně poskytne Heligónkářská liga, Josef Janoušek, tel. 724 338 968.
Přijďte se odreagovat, zazpívat, zatančit, nabrat novou sílu do všedních dnů a "nasát" báječnou atmosféru této tradiční kulturní akce. Na setkání s Vámi v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.
setkání heligónkářů v Bernarticích (okres Písek)

Partneři 8. BERNARTICKÉ HELIGÓNKY, sobota 23. února 2019, sokolovna Bernartice
Městys Bernartice
TRUHLÁŘSTVÍ PETR KAISER RS PALETY
PILÍK HSV + PSV s.r.o.

Mediální partneři 8. setkání heligónkářů BERNARTICKÁ HELIGÓNKA 2019:
Český rozhlas České Budějovice rádio Dechovka
Písecký deník Milevské noviny


27.02.2016
Bernartice - ohlédnutí za 5. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY 2016, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 27. února 2016 se konal již 5. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2016" v Bernarticích (okres Písek). Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl bohatý, pestrý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem patnácti heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic včetně temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. K tanci, zpěvu krásných písniček a dobré náladě hráli po celé odpoledne všichni účinkující!
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal skvostný Ondřej Římek ze Staňkova, druhé místo obsadila talentovaná a úžasná Kamila Nováková ze Záhoří u Písku a třetí místo obsadil skvělý Martin Stehlík z Tábora. Celý průběh hudebního pořadu slovem provázela moderátorka Jaroslava Převrátilová. Skoro na konci této kulturní akce byly vylosované tři vstupenky a šťastní výherci získali pěkné hudební nosiče od heligónkářské ligy.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu: Městys Bernartice, Heligónkářská liga, restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová. Poděkování patří též mediálním partnerům: Český rozhlas České Budějovice, rádio Dechovka, Písecký deník, Milevské noviny, harmonikový server harmoniky.info a internetové stránky heligónkářské ligy a městyse Bernartice.
Všechny milovníky tohoto žánru již nyní srdečně zveme na 6. ročník tohoto báječného setkání heligónkářů, které se bude konat v sobotu 25. února 2017 v Bernarticích.
Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.
Předprodej vstupenek od 1.2.2017 v obecní knihovně a místním kulturním středisku Bernartice, rezervace vstupenek na tel. 382 585 310.

Fotografie ze V. ročníku Bernartické heligónky 2016


28.02.2015
Bernartice - ohlédnutí za 4. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY 2015, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky!!
V sobotu 28. února se konal již 4. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka 2015" v Bernarticích (okres Písek). Začátek tohoto tradičního a přátelského festivalu byl ve 14.00 hodin, kdy se v místní sokolovně rozezněly první tóny heligónek. Program byl opravdu bohatý a zajímavý. Letošní ročník nabídl účast celkem dvanácti heligónkářských interpretů jednotlivců nebo dvojic, asi v polovině programu bylo naplánované temperamentní vystoupení Toulavé kapely Josefa Janouška. K tanci a zpěvu krásných písniček hráli po celé odpoledne všichni účinkující!
Ocenění za první místo v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získal Josef Lhotecký z Nemějic u Milevska, druhé místo obsadil Ondřej Římek ze Staňkova a třetí místo dvojice muzikantů Josef Špánek a Ladislav Kofroň z Milevska. Celý průběh hudebního pořadu provázela zkušená moderátorka Jana Filinová. Skoro na konci této kulturní akce byly vylosované tři vstupenky a šťastní výherci získali hudební nosiče od heligónkářské ligy. O pěkný závěr tohoto heligónkářského setkání se postaral vítěz divácké soutěže Josef Lhotecký, který zahrál svůj "vítězný" blok krásných písniček.
Děkujeme všem účinkujícím muzikantům, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké díky patří všem partnerům tohoto tradičního festivalu: Městys Bernartice, Heligónkářská liga, restaurace Sokolovna Bernartice - Anna Suchanová. Poděkování patří též mediálním partnerům: Český rozhlas České Budějovice, rádio Dechovka, Písecký deník, Milevské noviny, heligónkářský server heligonky.cz a harmonikový server harmoniky.info, internetové stránky heligónkářské ligy a městyse Bernartice.
Všechny milovníky tohoto žánru již nyní srdečně zveme na jubilejní 5. ročník, který se bude konat v sobotu 27. února 2016 v Bernarticích.
Na příští setkání s hezkou písničkou a dobrou náladou v Bernarticích se těší všichni pořadatelé a účinkující.
Předprodej vstupenek od 1.2.2016 v obecní knihovně a místním kulturním středisku Bernartice, rezervace vstupenek na tel. 382 585 310.

Fotografie ze IV. ročníku Bernartické heligónky 2015
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
28.02.2015