1. ročník setkání heligónkářů v obci Cheznovice (okres Rokycany) 29.8.2009
článek - Rokycanský deník 31.8.2009
článek - Rokycanský deník 31.8.2009

2. ročník setkání heligónkářů v obci Výrov - Hadačka (okres Plzeň - sever) 25.4.2009
Dalším projektem heligónkářské ligy, který se pomalu stává tradicí, byl 2. ročník setkání heligónkářů v obci Výrov - Hadačka (okres Plzeň - sever). Diváci v zaplněném sále kulturního domu mohli shlédnout sólové vystoupení osmnácti zúčastněných heligónkářů jednotlivců, potom své umění předvedly heligónkářské skupinky. K tanci a volné zábavě dále zahráli Plzeňští heligónkáři Josefa Davida a Toulavá kapela Josefa Janouška. Po celé odpoledne a večer diváky slovem provázela konferenciérka Jana Filinová. Velké poděkování za podporu při pořádání této kulturní akce patří obci Výrov - Hadačka, pohostinství Hadačka, honební společnosti Kralovice a všem jedlotlivým pořadatelům v čele s místostarostou Josefem Valentou. Již teď srdečně zveme všechny příznivce a milovníky heligónek na 3. ročník setkání heligónkářů v obci Výrov - Hadačka dne 24. dubna 2010.
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit zvětšit
zvětšit zvětšit
25.4.2009

1. setkání heligónkářů v Uzeničkách u Blatné 10.6.2007
Heligónkáři měli dostaveníčko v Uzeničkách u Blatné. Dne 10. června 2007 se konalo 1. setkání heligónkářů v Uzeničkách u Blatné. Tento festival se konal v místním kulturním domě a sešlo se zde opravdu hodně příznivců lidové písničky v podání heligónky. Zázemí pro heligónkáře a občerstvení pro všechny návštěvníky skvěle zajistil místní hostinský Roman Kala. Pěkné písničky zahráli heligónkáři Josef Bláha, Antonín Kadoch, František Zeman, Josef Janoušek, Ondřej Římek, Martin Smetana, Václav Krajíček, Josef Choulík, Milan David a kapela "Plzeňští heligónkáři" pod vedením Josefa Davida. Všichni zúčastnění hráli opravdu skvěle, největší úspěch a první místo v divácké soutěži obsadil "heligónkový mág" Ondřej Římek. Druhé místo v soutěži obsadil Josef Janoušek, třetí místo František Zeman. O závěrečný hodinový koncert se postarali Plzeňští heligónkáři, kteří opravdu předvedli skvostný výkon a lidé v sále se skutečně dobře bavili. Na závěr svého vystoupení zahráli skladbu "Sokolíci" a to za stálého zpěvu a aplausu všech diváků. Někteří si dle tradice stoupli rovnou na stoly. Celý pořad slovem provázela všem dobře známá a profesionální Jitka Štěpánová. Celá akce se zdařila také za pomoci zvukařů Petra Vojty & Čmeldy a Jardy Pospíšila, techniku zajišťoval Karel Palivec ml., o prodej hudebních nosičů se postarala Jana Filinová. Velké poděkování patří sponzorům této akce: pohostinství Uzeničky Roman Kala, tel: 606 946 005 a cestovní agentura Oliver tour Březnice, Jitka Štěpánová, tel: 723 305 815. Na další akce s heligónkáři srdečně zve všechny dobré lidi a příznivce heligónek Heligónkářská liga.
Budeme se těšit na divácké hodnocení heligónkářských akcí. Vaše názory, postřehy, hodnocení a jiné informace prosím zasílejte elektronickou cestou nebo klasickou poštou. Rádi Vaše názory zveřejníme! Kontakty naleznete v hlavní nabídce.

umuzikantu@umuzikantu.cz